Історія школи

Комунальний заклад "Комплексна  дитячо – юнацька спортивна школа №16  Харківської міської ради" була заснована наприкінці 1989 року.

Головною метою та завданням КДЮСШ є гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка, зміцнення здоров’я дітей засобами фізичної культури  і спорту, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту. КДЮСШ надає дітям та підліткам рівні умови для зарахування і навчання, а тим, які мають перспективу для спорту вищих досягнень – необхідні умови для спортивного удосконалення.

КДЮСШ №16 має пристосовану спортивну базу розташовану у типовому приміщенні дошкільного навчального закладу з загальною площею 2221 м2  де розміщено та функціонує 16 пристосованих спортивних залів (з них 3 зали хореографії, зал боксу, зал гирьового спорту, зал  вільних вправ, зал для занять на колоді, зал для занять на жердинах,  зал  акробатики, тренажерний зал, 5 залів ЗФП, зал художньої гімнастики). Всі приміщення забезпечені необхідним інвентарем та обладнанням. Крім власної спортивної бази школа використовує спортивні зали навчальних та дошкільних закладів району і міста, а також спеціалізований спортивний зал ШВСМ.

КДЮСШ №16 культивує 5 видів спорту  (бокс, гімнастика спортивна, гімнастика художня, гирьовий спорт та футбол.) У 71 навчальних групах займаються  918 вихованців.

Щорічно тренери-викладачі закладу проводять набір всіх бажаючих  дітей та підлітків, які не мають відхилень за станом здоров’я, майже з усіх закладів освіти району.

КЗ "кдюсш № 16" повністю забезпечена висококваліфікованими тренерсько-викладацькими кадрами.   З 42 тренерів-викладачів вищу освіту мають - 35, базову вищу - 4, середню спеціальну-3.  Звання “Заслужений тренер України” - 2, Майстер спорту - 15.

За кваліфікацією : вища категорія - 2; перша  3; друга  – 14.

Для покращання навчально-тренувального, методичного та виховного процесу в закладі використовується комп’ютерна оргтехніка,  відеокамера, фотоапарати, відеомагнітофон, та музичний центр. Впровадження якісно нових форм і методів організації навчально-тренувального та виховного процесу вихованців, задоволення їхніх бажань займатися в обраному виді спорту.

За період існування  КДЮСШ № 16 підготовлено: - майстрів спорту міжнародного класу –2; майстрів спорту України23; кандидатів у майстри спорту України142; першорозрядників  304 та близько 4-х тисяч спортсменів масових розрядів.

Випускниця відділення гімнастики спортивної Проскуріна Марина у складі збірної команди України  приймала  участь у ХХІХ Олімпійських іграх у Пекіні.

Булгаков Дмитро, випускник відділення боксу, неодноразовий призер чемпіонатів України та учасник міжнародних змагань.

До складу збірних команд України входять випускники та вихованці школи.